Neler Yaparız?

Hipnozla Kilo Kontrolü

Bütün insan davranışlarının nedenleri gibi aşırı yemenin ve yemeyi kontrol edememenin sebepleri de bilinçaltında kayıtlı olabilir.Bilinçaltındaki aşırı yemenin, hareketsizliğin sebeplerini ortadan kaldırmadan kişilerin kilo vermesini beklemek , akıntıya karşı kürek çekmek gibi zorlu ve kişiyi güçsüz düşüren bir süreç .

Hipnoz (Bkz. Hipnoz Nedir?  )  ise tam burada ideal bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü hipnoz bilinçaltındaki aşırı yemenin sebeplerini bulmada ve kalıcı olarak yok etmede bütün dünyada kullanılan etkili bir yöntemdir.


Kişi fazla kilosundan rahatsızdır ancak alışageldiği beslenme biçiminden bir türlü vazgeçemez.Bazıları birçok kez diyete başlar ,ya yarım bırakır ya da tamamlayarak kilo verebilir .Ancak diyet programını bıraktığı zaman verdiği kilolar geri gelir.Çünkü yemeyle ilişkilendirdiği duygularında bir değişiklik olmamıştır.Kilo alıp verme arasında gider gelir ve bir süre sonra da bundan bıkar.


Bazı kişiler de nerdeyse bir diyet kitabı yazacak kadar program incelemiştir ancak hiçbirini uygulamaya cesareti olmamış olabilir.

Çünkü ;diyet yapmak, rejim yapmak gibi kelimeler bir iç çatışmanın başlangıcı gibidir aslında ve kişi daha ‘diyet yapmalıyım’ dediği andan itibaren bilinçaltında bir savaş başlar. Aşırı yemek, fazla atıştırmak, sürekli boğazından bir şeyler geçirme arzusu, damağında bir yiyeceğin tadını hissetmek… Bütün bu sürekli yeme eylemlerinin fiziksel sebeplerden çok bilinçaltı sebepleri vardır.Bunlar; öfke, kıskançlık, ruhsal ve bedensel tatminsizlik, öz değer ve özgüven yoksunluğu, suçluluk duygusu,kendini ifade edememe, ilişkisel ve seksüel sıkıntılar, kişinin farkında olduğu ama güç yetiremediği bastırdığı durumlar, yalnızlık  gibi birçok bilinçaltı düzeydeki olumsuz duygular, kişinin aşırı yeme dürtülerinin,yemeyi kontrol edememenin derin sebeplerini oluşturabilir.
Hipnozla yapılan zayıflama çalışmalarının esası, aşırı yemenin sebebi olan bilinçaltındaki olumsuz duyguları temizlemek ve zayıflamayı kolay bir sürece oturtmaktır. Hipnoz, bilinçaltındaki bu olumsuz duyguları temizler ve kişi kendiliğinden aşırı yeme ihtiyacından kurtulur.Ve hipnoterapi teknikleriyle dengeli beslenme alışkanlığı bilinçaltı düzeyde kalıcı olarak yerleşme imkanı bulur.Ayrıca hipnoz; size beslenme uzmanının  vereceği sağlıklı ve dengeli beslenme  ve egzersiz programına uyma konusunda da tamamlayıcı bir destek  terapidir. Bu bir takım oyunudur.Bu takımda herkes üstüne düşeni yapmak için gerekli çabayı göstermelidir.Siz istemezseniz danışmanınız istemediğiniz bir şeyi hipnozla da olsa size zorla yaptıramaz.Hipnoz seanslarında ve sonrasında kişi kendisi de üstüne düşeni yapmalı. Ev ödevlerini eksiksiz yapma konusunda titiz olmalı ve belirtilen sayıda seansa devam konusunda da titiz ve istikrarlı olmalıdır. Hipnozla kilo verme seanslarında danışmanınız  ile  beraber yapılacak olan uygulamalar ve hipnoz seansları ile kilo verme sürecinizi daha eğlenceli, kolay ve hızlı bir süreç haline getirebilirsiniz.
Sağlıklı ve ideal ölçülerde bir bedene sahip olmak sizin en doğal hakkınız..