Danışmanlar

Dr. Ramazan Atak, 1968 Ankara doğumlu olup İlk,Orta ve Lise Eğitimini Ankara'da tamamlamıştır.
1993 Yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.
1994-1997 yılları arasında Artvin İli Yusufeli İlçesinde hekim olarak görev yaptı.
1997 yılında halen görev yapmakta olduğu Tarsus'a tayin oldu. Şu anda Aile hekimi olarak görevini sürdürmektedir.
2016 yılında Milton H. Erickson Institute Of Istanbul'dan, alanında tanınmış Tamer Dövücü'den "Ericksonian Hipnoterapi" eğitimi aldı.
2017 yılında Sağlık Bakanlığınca Erzurum Atatürk Üniversitesinde Tıp Doktorlarına yönelik düzenlenen "Hipnoz" eğitimini tamamlayarak,  bakanlık onaylı "Hipnoz Uygulaması" sertifikasını aldı.
 
Hipnozla Tanışma Hikayem
                Hipnozla tam manasıyla tanışmandan önce,  bilimsel tıp harici alternatif ve tamamlayıcı uygulamalara sıcak bakmıyordum. Aslına bakılırsa "Hipnoz"'un bir sahne şovu olduğunu ve tedavide hiç bir etkisinin olmadığını düşünüyordum.
                Ancak, bir hekim olduğum halde uzun yıllardır sigara bağımlısıydım.
                Bu alışkanlığımı bırakmak için birçok yöntem denedim ama başarısız oldum. Tekrar denemeyi düşündüğüm bir anda karşıma, bir tıp doktorunun hipnoz ile ilgili WorkShopu çıktı. Burada dinlediklerim beni oldukça etkiledi,  yöntem çok çarpıcı ve inanılmaz geldi.
                Bağımlıklarda çok etkili olduğunu duyunca deneyimlemek istedim. Bu kararımdan sonra daha geniş çaplı bir araştırma yaptım. "Hipnoterapi" yönteminin bir çok ülkede etkin bir şekilde kullanıldığını okudum ve merakım giderek  biraz daha arttı. Bir hekim arkadaşımdan Hipnoterapi desteği alarak tutkunu olduğum sigarayı mucizevi bir şekilde hayatımdan çıkardım.
Bu yolculuk beni bambaşka bir noktaya taşıdı. Hekim olarak bu kadar etkin tedavi yöntemini neden kullanmayayım diye düşündüm. Bu sırada bakanlığın Tamamlayıcı Tıp Uygulamalarına Yönelik bir kanun hazırladığını ve bu kanunun çıkmak üzere olduğunu öğrendim.  
Sağlık Bakanlığınca Atatürk Üniversitesi'nde tıp doktorlarına yönelik düzenlenen ve yaklaşık 5 ay süren "Tıpta Hipnoz Uygulamaları" eğitimini tamamlayarak, bakanlık tarafından onaylı "Hipnoz Uygulama Sertifikası"nı aldım.

Hipnoz Sertifikası