Astroloji

Astroloji Nedir?

En güzel ve maceralı yolculuklardan biridir insanın kendine yolculuğu. Her yolculukta olduğu gibi bu yolculukta da yanımıza bazı materyaller alırız. İşte bu materyallerden biri de astrolojidir. 
 

Neden bu hayatı yaşıyorum, başka bir hayat kurmam mümkün mü, neden hep aynı noktada takılıyorum, daha iyisini yapabilir miyim, bu kısır döngüyü nasıl kırarım, hayal ettiklerimi gerçekleştirebilir miyim, bu hayattaki amacım nedir gibi daha yüzlerce sorunun cevaplarını astroloji ile bulmamız mümkün. Astroloji yolumuzun haritasını gösterir, hangi yolu seçeceğimiz ise artık bizim seçimimizdir.
 

Şimdi ise yolunuza ışık tutması için önemli bir güncel astrolojik bilgiyi paylaşacağım. Bu bilgi önümüzdeki bir yılın nasıl geçebileceğiyle ilgili önemli ipuçları veriyor.

12 Yıl Öncesi 2005, Birönceki 12 Yıl Öncesi 1994-1993

Sizi biraz geçmişe götüreceğim: Bundan tam 12 yıl öncesine. Lütfen Ekim 2005 ile Kasım 2006 tarihleri arasında neler yaşadığınızı hatırlayın. Ne tür sorunlarla karşılaşmıştınız? Sevindirici gelişmeleriniz hangi alanlardaydı? O dönem hayatınızla ilgili önemli kararlar vermiş miydiniz? Tüm bunlar neden mi önemli? Çünkü çok benzer bir döneme giriyoruz!

Bir yıldır Terazi burcunda seyrini sürdüren Jüpiter 10 Ekim itibariyle Akrep burcuna geçiş yapıyor. Dokunduğu alanı büyüten Jüpiter, Akrep burcunun temsil ettiği tüm konuları büyütecek gibi görünüyor. Akrep, görünenin arkasındaki görünmeyeni arar. İyi ile kötüyü, doğru ile yanlışı ayırmak ister. Bu yüzen kuşkucu, seçici ve güvensizdir. Bu sürecin sonunda da bir eleme yapar. Bir filtre, arıtma cihazı yada decoder gibidir. Şifreleri çözer. Akrep burcu sabit nitelikli bir burçtur, bu yüzden direnç de fazla olur. Ancak Akrep'in doğru eleme yapabilmesi için sıkı sıkıya sarıldığı değerlerden vazgeçmesi gerekebilir.

Önümüzdeki bir yıl boyunca hepimiz kendi çöplüğümüzün arıtması olacağız. Sıkı sıkıya bağlı olduğumuz ancak artık hayrımıza hizmet etmeyen değerlerden, ilişkilerden, alışkanlıklardan, kalıplardan özgürleşmemiz gerekecek. 

 


Jüpiter Akrep'teyken derinlerde kalmış duygularımızı da su yüzüne çıkaracak. Tutkularımızda artış olabilir. Kişisel gelişim-dönüşüm alanlarına, spiritüel konulara ilgi artacak. İlişkilere sondaj yapılıyor gibi hissedeceğiz.

Tekrar Ekim 2005-Kasım 2006 dönemine dönecek olursak: Yarım kalmış, tamamlanmamış öğrenmelerimiz var ise benzer konular yine önümüze gelebilir. Çıkmamız gereken sarmallar için farkındalık yaratan durumlar yaşayabiliriz.

İnsanın içinde düşman yoksa dışarıdaki düşmanlar zaten bir şey yapamazlar. Bizi sınırlandıran içimizdeki tüm düşmanlardan arınacağımız bir dönem olması dileklerimle
Işık olsun

EVREN ASLAN